Careers

We offer new positions

 • C# vývojář

  Vývojář C# - senior/junior

  Do mezinárodního týmu na zajímavé nadnárodní projekty hledáme na pozici aplikačního architekta/programátora. Pozice je vhodná i pro absolventa anebo studujícího v posledních ročnících se zájmem získat praxi.

 • SQL/DWH/BI vývojář

  Vývojář/konzultant SQL Server/DWH/BI - junior/senior

  Hledáme do svého týmu vývojáře SQL Server / DWH / Business Intelligence. Pracovní náplní je v rámci týmu analyzovat požadavky zákazníků a tvorba Business Intelligence řešení. Pozice je vhodna i pro absolventa anebo studujícího v posledních ročnících se zájmem získat praxi.

 • Big Data Developer

  Developer Scala, Spark, Google Cloud Platform (BigQuery)

  We are looking for Scala/Spark/Google Cloud Platform (BigQuery) Developer. You will be a part of an international team working on interesting projects. On-going engagement, building some ETL systems that push and pull data between a data warehouse and various 3rd party systems.

  The work would include maintenance and monitoring of these systems (typical breakage pattern is the 3rd party API changes or fails unexpectedly, or the volume or content of data changes in a non-trivial manner). Development is located in Czech Republic, the target customer USA based.

Zájemci zasílejte CV na:

Clients who trust us